Pastier kôň..

Autor: Michaela Ľudmová | 26.2.2016 o 23:08 | Karma článku: 3,39 | Prečítané:  397x

Jedna moja dobrá priateľka mi raz rozprávala veľmi zaujímavý príbeh o konskom zmysle pre humor. Sedeli sme u nej doma a bolo nám veselo. Začala rozprávať príbeh, ktorý sa naozaj stal....

"Predstav si, že moja kamarátka mi raz rozprávala, čo sa jej stalo. Išla ku svojim dvom koníkom. Nič extra sa nedialo, prišla ku koníkom a začala im nosiť seno. Kone mala vonku v celoročnom ustajnení vonku. V prístrešku ležali ich teplé pozdravy a seno už zjedli, tak im išla pre nové. Vonku boli vypustené kozy, celé stádo s dvoma veľkými capmi, kozliatkami aj mamami kozami. Zopár týždňom mali medzi sebou ďalšieho mladého drzého capka, ktorý si nedal povedať a robil neplechu. Veľkí capi ho museli často "upratovať", aby sa zaradil do stáda a nerobil zle. On si však nedal povedať a vymýšľal naďalej. Tak sa to dialo aj vtedy. Kamarátka išla teda pre to seno pre koníky a mladý nezbedník sa rozhodol, že aj on chce to seno. Kamarátka ho odháňala, robila naňho bububu, no to akokeby ho volala aby robil ešte väčšiu neplechu. Ba čo ešte, k mladému capkovi sa pridala aj jedna dospelá koza. Stála oproti kamarátke, že si dá z toho sena. Ona aj ju odháňala, rozhadzovala rukami. Keby to niekto sledoval, asi sa celkom pobaví. koza sa vôbec nebála a kamarátka už zúfala rozhadzovala rukami a vravela koze: "heš ta potvorka!". A koza, akoby to nechcela pochopiť, vykročila naproti kamarátke s dôverou a cielila si to priamo k senu. Kamarátka sa musela rozosmiať. So smiechom to vzdala, otočila sa na päte a išla zaniesť seno koňom. Jej koníky ju často pozorujú a čítajú vnej. Teraz tiež pozorovali. Rozhodla sa, že koníky pustí z výbehu navoľno si pobehať, kým ona vykydá prístrešok. Pustila ich teda a išla si po svojom. O chvíľku sa obzrela a zbadala niečo, čo predtým ešte nevidela. Jej žrebec vyšiel z výbehu a išiel priamo ku kozám. S hlavou dolu, až pri zemi, ušami sklopenými až na krku pomaly kráčal oproti kozám. Tie neváhali a otočili sa na kopýtkach a prášili preč. Žrebčo spokojný zdvihol hlavu, skontroloval, či sú kozy v bezpečnej vzdialenosti a začal sa pásť."
Bolo to neuveriteľné, ako prečítal tú moju kamošku a normálne jej pomohol. To by som si nebola pomyslela, že kone sa takto vedia pridať a pomôcť sami zo svojej vôle. Od tej doby tento príbeh rozprávam, kade chodím, lebo sa mi zdá zaujímavý a poučný. Kone sami ukázali, kto vlastne sú. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?