Mášenka

Autor: Michaela Ľudmová | 7.11.2015 o 21:01 | Karma článku: 4,34 | Prečítané:  425x

Jeden môj kamarát sa raz rozhodol, že mi bude nosiť zachránené mačky. Svoje rozhodnutie dodržiava s presnosťou zatúlaných mačiatok. 

Aj teraz mi doniesol malú, ryšavú drzaňu. Mladučká, vraj ju videl 3 dni sa bezprízorne potulovať okolo ich paneláku. Tak ju lapil a doniesol. Má taký prísny pohľad a na privítanie ma uhryzla. Však čo sa bude ondiať. Slovo dalo slovo a pár dní sme sa trošku bili. Ona syčala a prskala, driapala a hrýzla a ja som sa "nesrala". Pardón za výraz, neexkrementovala. Vysvetlila som jej to po svojom. Nezačínam si prvá, ale určite sa nenechám driapať a hrýzť. Syčala a driapala ešte niekoľko dní, cica milená. Opica to je. Ale inak je milá. Častovala nás dlhými hnedými pásikmi,  z ktorých smrdel celý dom. Občas nám uštedrila aj hmedú kalúžku - fuuu. Skončila na dvore, nažrala sa trávy a od vtedy je s kalúžkami pokoj. Ale musím uznať, je to múdre zvieratko. Stačí jej raz povedať (okrem žrádla) a rýchlo sa uprace. Miluje takú malú loptičku - skákalku, dokáže sa s ňou prehrať hodiny. Milovali ju aj ostatné mačky, ktoré sme mali. 
Ako sa tak jaší a blázni s tou skákalkou, len mi na ňu padol zrak (bola taká zlatá) a mne spontánne vyletelo z úst: "jeeej, Mášenka". 
A od vtedy je Mášenka. V poslednej dobe ale robí veci, ktoré asi spôsobia zmenu jej mena. Často sedí na prahoch dverí a zakaždým keď vyjdem z izby, buď sa zľaknem alebo sa o ňu potknem. Keď sa to takto stalo viac krát (raz, keď som bola zamyslená a zľakla som sa jej), spontánne zo mňa vyletelo: "fuj, ty opica, ako som sa ťa zľakla, ty Prahomilka". Prahomilka preto, lebo má asi rada prahy, keď na nich stále sedáva. Teraz ale zvažujem, či jej nechám meno Mášenka, alebo ju budem volať Prahomilka. Mám rada zvláštne mená pre zvery. Všetky moje zvery majú zvláštne mená: Lola, Eidwen, Dajana, Mášenka a Bubu :-). 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?